Biblioteka szkolna

Biblioteka gimnazjum:

  • poniedziałek: 7.45-8.45
  • wtorek: 11.00-14.30
  • środa: 8.00-14.30
  • czwartek: 10.00-12.30
  • piątek: 8.00-9.30

Biblioteka Publicznego Gimnazjum nr 2 powstała w 1999 roku. Mieści się w budynku internatu I LO im. Tadeusza Kościuszki. Księgozbiór biblioteki, liczący blisko 6000 woluminów, został wprowadzony do komputerowej bazy danych w programie MOL Optivum, a od września 2016 r. udostępniany jest czytelnikom za pośrednictwem programu MOL NET+.

Przy bibliotece szkolnej funkcjonuje Dyskusyjny Klub Książki. Podczas jego spotkań młodzież ma okazję porozmawiać o książkach chętnie czytanych przez gimnazjalistów oraz opowiedzieć o swoich doświadczeniach z literaturą.
Gimnazjaliści chętnie uczestniczą w konkursach czytelniczych, literackich i plastycznych na szczeblu szkolnym, powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim. W kalendarzu biblioteki szkolnej na stałe zagościły m. in. obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym dla Młodzieży.

Na początku każdego roku szkolnego przeprowadza się badanie aktywności czytelniczej oraz zainteresowań czytelniczych uczniów klas I-III gimnazjum, na podstawie którego powstaje lista szkolnych bestsellerów.

Aktualności związane z działalnością biblioteki szkolnej publikowane są na stronie internetowej szkoły oraz w formie gazetki ściennej pt. „Rozmaitości z bibliotecznej półki”.

 

Centrum Informacji Multimedialnej (4 stanowiska)

Odwiedza nas 1602 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie