Wycieczka do Lublina

21 listopada 2016 roku, uczniowie naszej szkoły (Julia Kloc kl. 2b, Patryk Korpysz i Maciej Borsuk z kl. 2d oraz Justyna Zaorska z kl. 3d) wraz z opiekunem p. Anną Szwarcer wyjechali do Centrum Spotkań Kultur w Lublinie na Targi Edukacji Kulturalnej.

Wyjazd zaplanowany był na godzinę ósmą spod Muzeum Łęczyńsko-Włodawskiego. Z lekkim opóźnieniem wyruszyliśmy w drogę do Lublina. O godzinie dziesiątej w sali kameralnej nastąpiło rozpoczęcie Targów Edukacji Kulturalnej, w trakcie których nagrodzono osoby szczególnie zaangażowane w tegoroczną edycję programu Młodzi Lubią Kulturę, m.in. p. Iwonę Brzóżkę- Złotwicką (Mistrzowie Kodowania), p. Roberta Więcowskiego (Fundacja Kultury Bez Barier), dzięki któremu mogliśmy wziąć udział w „kulturalnej grze terenowej”. Zapoznaliśmy się ofertami edukacyjnymi partnerów programu. Wysłuchaliśmy również inspirujących wystąpień zapowiadających tematy przyszłorocznej edycji programu.

 

Między godz. 12.30 – 13.30 uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących kultury żydowskiej. Dodatkową atrakcją zajęć były ćwiczenia z języka hebrajskiego. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i własny egzemplarz ćwiczeń do nauki tego języka.

 

O godz. 13.30 posililiśmy się ciepłym obiadem, a następnie opuściliśmy budynek Centrum Kultur i ruszyliśmy w dobrych humorach do Włodawy. Wszyscy dobrze bawiliśmy się tego dnia, a sam wyjazd przyczynił się do jeszcze większego zainteresowania „kulturą”. Do Włodawy dotarliśmy około godz. 16.

 

Anna Szwarcer

Odwiedza nas 382 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie