Publiczne Gimnazjum nr 2 – blask (jeszcze) niewygaszony

Osiemnasty rok swojego istnienia Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie, jak wszystkie tego typu szkoły w Polsce, rozpoczęło w cieniu decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej o „wygaszaniu” gimnazjów. Łatwo się domyślić, że tego rodzaju wyrok nie działa motywująco na ludzi, którzy większość, czy nawet całość, swojego życia zawodowego poświęcili tworzeniu i rozwojowi placówki edukacyjnej. Kilkunastoletni trud włożony w budowę instytucji ważnej dla życia lokalnej społeczności został przekreślony, a zachowanie jej dorobku i tradycji wydaje się wysoce problematyczne.


Jednak nauczyciele nie poddali się marazmowi, a uczniowie wrażeniu, że chodzą do niepotrzebnej szkoły. Rozpoczęła się praca z ostatnim rocznikiem klas pierwszych, trwa proces kształcenia i wychowania uczniów klas II i III. Jak podkreśla dyrektor p. Dariusz Semeniuk, o ostatecznym bilansie tych wysiłków wypowie się jeszcze przyszłość, ale już dzisiaj Publiczne Gimnazjum nr 2 może pochwalić się sukcesami w najbardziej prestiżowej dziedzinie, czyli w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

 

Podobnie jak w poprzednich latach znacząca grupa gimnazjalistów uczestniczyła w eliminacjach szkolnych oraz okręgowych. Podobnie jak poprzednio najzdolniejsi i najpracowitsi dotarli do finału.

Po ogłoszeniu wyników ostatniego z konkursów okazało się, iż żadne gimnazjum w powiecie włodawskim nie wprowadziło więcej uczniów do III etapu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych niż PG 2, które dodatkowo może pochwalić się największą liczbą laureatów.
W tym prestiżowym gronie znaleźli się: Aleksandra Błyskosz, kl. III c – chemia (opiekun p. Joanna Kozak), Marcin Brożek, kl. III c – biologia (opiekun p. Barbara Rybaczuk) i Mateusz Mutwicki, kl. III b – geografia (opiekun p. Beata Rudziewicz). Ponadto finalistami tegorocznych zmagań zostali: Kaja Lesiuk, kl. III b  – biologia (opiekun p. Barbara Rybaczuk), Alexandra Knap, kl. I c – ortografia (opiekun p. Krzysztof Oksytiuk), Maciej Torbicz, kl. III b  – fizyka (opiekun p. Agnieszka Zarczuk).

Dla tej szóstki młodych adeptów wiedzy znalezienie się wśród najlepszych uczniów w województwie to wielki sukces i źródło satysfakcji. Dla Publicznego Gimnazjum nr 2 to kolejny powód do dumy i zapowiedź, że do historii edukacji w powiecie włodawskim chce przejść niepokonane.

Odwiedza nas 387 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie