Dwie Wiktorie i ich zwycięstwo (z Warszawskimi Targami Książki w tle)

 Warszawskie Targi Książki to wydarzenie, w którym chętnie uczestniczą wszyscy miłośnicy słowa pisanego, a ponieważ w naszym gimnazjum ich nie brakuje, postanowili udać się 19 maja br. pod opieką pań: Marty Wiatrowskiej oraz Iwony Korzeniewskiej na stadion PGE Narodowy, aby przez kilka godzin znajdować się w swoim żywiole – tzn. wśród niezliczonych stoisk z książkami autorów polskich i zagranicznych. Bezpośrednim impulsem do organizacji wycieczki okazał się sukces dwóch pierwszoklasistek: Wiktorii Sołtan i Wiktorii Lis, które – jako finalistki VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „BAZGROŁ” – zostały  zaproszone na uroczyste podsumowanie konkursu, zorganizowane podczas Warszawskich Targów Książki.


Finał konkursu „BAZGROŁ” stał się szczególnie miłym akcentem wycieczki – dowiedzieliśmy się, że nasze uczennice z kl. I „c” znalazły się w gronie laureatów II miejsca. Ten sukces zapewniła dziewczętom książka „Inny wymiar”. Tekst napisany przez Wiktorię Sołtan oraz grafika autorstwa Wiktorii Lis okazały się na tyle interesujące, że wytypowano je do nagrody spośród niemal tysiąca innych zgłoszonych do konkursu prac. W jury zasiadali twórcy książek dla dzieci i młodzieży, a wśród nich m.in. Grzegorz Kasdepke.

 

Podczas Warszawskich Targów Książki, poza możliwością zapoznania się z najnowszą ofertą rynku wydawniczego, na naszych uczniów czekały także inne atrakcje: m.in. warsztaty z zakresu rozwoju osobistego poprowadzone przez Michała Zawadkę – autora serii książek „Chcę być kimś!”, warsztaty „Magia słowa”, a także szansa na spotkanie ze znanymi aktorami – m.in.: Agnieszką Sienkiewicz, Magdaleną Zawadzką czy Markiem Bukowskim.


Z głowami pełnymi wrażeń i z zakupionymi książkami wróciliśmy do Włodawy.

 

Warszawskie Targi Książki, 19.05.2017 r. 

Odwiedza nas 393 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie