Wyjazd na pokazy chemiczne

12 stycznia br. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Lublina, dzięki której mogli wziąć  udział w pokazach chemicznych.

W auli Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru, pracownicy naukowi prezentowali ciekawe, nietypowe eksperymenty i doświadczenia chemiczne. Wśród nich znalazły się zarówno trudne albo wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak i takie, które można przeprowadzić we własnym zakresie, wykorzystując proste środki.

 

Gimnazjaliści z zainteresowaniem  przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom. Dowiedzieli się, że umiejętności doświadczalne mogą okazać się bardzo przydatne nie tylko w laboratorium, ale również w sytuacjach dnia codziennego, np. gdy chcemy rozpalić ognisko, a nie mamy zapałek. Wystarczy nieco wiedzy chemicznej i problem zostanie rozwiązany.

 

Ideą pokazów chemicznych jest popularyzacja chemii poprzez prezentację ciekawych, efektownych, często fascynujących młodzież doświadczeń.

 

Pomysłodawcą wycieczki była pani Joanna Kozak, która od wielu lat współpracuje z Wydziałem Chemii UMCS.  Opiekę nad uczniami sprawowały panie:   Joanna Kozak, Marta Wiatrowska, Iwona Korzeniewska, Małgorzata Szadkowska oraz Jadwiga Stadnik.

 

Joanna Kozak

Pokazy chemiczne, 12.01.2018 r.

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie