UROKI POLESIA W PROJEKCIE EDUKACYJNYM Z GEOGRAFII

W projekcie edukacyjnym z geografii udział wzięli uczniowie z klasy 2a i 2c. Cóż to były za działania?! Prezentacje multimedialne o faunie i florze Polesia, topografia i ciekawostki klimatyczne! Nawet ciasto regionalne! Wisienką na torcie była prezentacja pasji rozwijanych przez uczniów z wykorzystaniem możliwości  lokalnego środowiska przyrodniczego!

Na podsumowanie geograficznego projektu edukacyjnego odbył się rajd rowerowy do Nadleśnictwa Sobibór z udziałem uczniów klasy IIa i IIc (tych zainteresowanych i wiernych im przyjaciół). Po przyjeździe na miejsce, lekko zmęczonych trasą uczniów i opiekunów przywitali pracownicy Nadleśnictwa: Pan Grzegorz Korczyński oraz Piotr Dziaduszyński, którzy opowiadali m.in. o właściwym zachowaniu się w lesie, zaprezentowali  sprzęt leśniczy, którym na co dzień posługują się w swojej pracy. Pan Piotr Dziaduszyński zaprezentował i opowiedział o wspaniałym zbiorze poroży. Następnie chłopcy z klasy IIa: Sebastian Piech i Kuba Skwarek zademonstrowali replikę broni palnej (ASG), po czym każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu do celu.  Na szczęście obyło się bez strat w ludziach! Nawet nasi nauczyciele strzelali kulkami z broni!!!

Kuba i Sebastian, jako wytrawni harcerze, zademonstrowali budowę szałasu, a potem dali szansę kolegom i koleżankom, aby wykorzystali zdobytą wiedzę. Niestety, jeden szałas zbudowany przez laików szybko się rozpadł, mimo ich wszelkich starań i nadziei ;). Na pamiątkę zostały nam zdjęcia!

Oba zespoły zmierzyły się również w grze terenowej „zdobycie flagi”. We wszystkich zawrzała adrenalina i obudził się duch rywalizacji. Nie obyło się bez siniaków... Zabawa jeszcze bardziej zintegrowała obie klasy! Lekko poobijani,  ale w świetnych nastrojach piekli kiełbaski nad ogniskiem. Ostatnią atrakcją rajdu była prezentacja zainteresowań Szymona Korczyńskiego i Kuby Łobko. Obaj uczniowie pasjonują się wędkarstwem: Szymon wędkuje spławikowo, Kuba spinningowo. A wszyscy pozostali mogli pogłębić wiedzę o wędkarstwie. Każdego zachwyciły kolorowe i błyszczące przynęty na ryby – wyglądały jak kolczyki! Nie zabrakło również czasu na grę w siatkę, sesje zdjęciowe i  wspólne rozmowy, a nawet głębsze przyjaźnie. Około godziny 15:00 uczniowie we wspaniałych nastrojach wyruszyli w drogę powrotną i szczęśliwie dotarli do domu.

Za opiekę podczas rajdu serdecznie dziękujemy pani:
Anecie Struk – Grzelak
Annie Szwarcer
Beacie Rudziewicz
Panu Robertowi Weremczukowi
Uczniowie klas 2a i 2c.

Rajd rowerowy, 19.05.2016 r.

Odwiedza nas 1628 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie