Wymień się książką, czyli bookcrossing w bibliotece szkolnej

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony w 1995 r. przez UNESCO.  Z tej okazji w bibliotece szkolnej zainicjowano akcję bookcrossingu. Wszystkich entuzjastów literatury zachęcamy do udziału w akcji i dzielenia się z innymi ciekawymi książkami. Na specjalnym regale znajdującym się w bibliotece można zostawić przyniesioną przez siebie książkę, a w zamian wziąć inną.

Bookcrossing („książka w podróży”) to zrodzona w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych ogólnoświatowa inicjatywa popularyzująca czytelnictwo, w efekcie której książki, nierzadko zapomniane, zyskują nowych czytelników. Idea bookcrossingu wyrosła z przeświadczenia, że książki nie lubią być przechowywane na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk – wtedy „żyją”.

Poszperajcie w swoich domowych biblioteczkach i zdecydujcie, która książka ma szansę znaleźć nowego czytelnika. Podarujcie jej „kolejne życie”, zostawiając na naszym regale bookcrossingowym. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają okolicznościowe zakładki do książki.

 

Odwiedza nas 1616 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie