Martyna Borowiec laureatką XVI Festiwalu Twórczości Dziecięcej

Festiwal Twórczości Dziecięcej, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy ze Starostwem Powiatowym we Włodawie, Urzędem Miejskim, Miejską Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Koło przy MBP we Włodawie i – w roli sponsora – Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej,  od wielu lat inspiruje młodych artystów z Włodawy i okolic. W bieżącym roku odbył się po raz szesnasty. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Moja magiczna biblioteka – w 70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie”. Uroczysty finał miał miejsce w miniony piątek, 13 maja, w Galerii Na Parterze MBP we Włodawie.

Do konkursu przystąpiło aż 201 uczestników z 14 placówek kulturalnych i oświatowych powiatu włodawskiego. W tym licznym gronie znalazła się uczennica naszego gimnazjum – Martyna Borowiec z kl. I „d”, która zgłosiła dwie prace konkursowe: opowiadanie zatytułowane „Magiczna biblioteka” – w kategorii literackiej oraz prezentację pt. „Cudowna przemiana” – w kategorii multimedialnej. Jury przyznało Martynie I miejsce w obydwu kategoriach!

Zwycięstwo w Festiwalu Twórczości Dziecięcej to kolejny sukces artystyczny Martyny w bieżącym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu inspiracji do dalszej twórczości! Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac.

Opowiadanie

Prezentacja multimedialna

Odwiedza nas 1623 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie