Moje pasje - Dominika

O treningach kickboxingu dowiedziałam się od mojego taty. Od jakiegoś czasu znał już mojego trenera Sylwestra Protasa. Pewnego dnia postanowił zaprowadzić mnie na trening abym zobaczyła jak to wygląda. Jako że zawsze lubiłam sport, nie musiałam się długo zastanawiać i poszłam tam.

Spodobało mi się to od razu. Pierwszy miesiąc był dla mnie nudny i trudny, gdyż cały czas „biłam powietrze”. Po tym miesiącu treningi nadal nie były łatwe, ale robiły się co raz ciekawsze. Tak trenuje już prawie 4 lata. Najbardziej w tym sporcie lubię to jak adrenalina buzuje w moich żyłach. Kiedy jestem na treningu zapominam o codziennych problemach i skupiam się tylko na tym co kocham robić. Przed walkami co prawda się denerwuję ale to normalne. Kiedy wchodzę na matę cały stres znika i nie myślę o tym co dzieje się wokół mnie. Cała moja uwaga skupiona jest na przeciwniczce, a adrenalina jest tak silna, że w czasie walki nie czuję bólu. Tak naprawdę to podczas walki nie czuję niczego, nie wiem od czego to zależy.

Na mistrzostwa Polski pojechałam z nastawieniem, że wszystko będzie w porządku nawet jeśli nie zajmę 1 miejsca. Podchodziłam do tego wszystkiego na luzie. Sądzę, iż udał mi się zdobyć to mistrzostwo po części dzięki takiemu nastawieniu. Aczkolwiek główną rolę odgrywały tutaj treningi dzięki którym dostałam się na tak wysoki poziom. Kiedy dowiedziałam się, że jadę na mistrzostwa Europy był to dla mnie duży szok oraz ogromna euforia. Niestety przeciwniczki były bardzo dobre, nie udało mi się trafić na podium, ale sama obecność tam była dla mnie wielkim osiągnięciem.

Sądzę, że spokojnie mogę powiedzieć, iż swój sukces zawdzięczam mojemu trenerowi oraz wsparciu rodziny i przyjaciół bez których nie dałabym sobie rady.

 

Odwiedza nas 1556 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie