Projekty

Młodzi gwiezdni, czyli nie taki Wszechświat odległy

Projekt "Młodzi gwiezdni, czyli nie taki Wszechświat odległy" jest projektem fotograficzno - astronomicznym, realizowanym przez 28 osób w wieku od 13 do 18 lat. Projekt zyskał aprobatę Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży otrzymując dotację, co pozwoliło spełnić wiele marzeń młodych.

Czytaj więcej: Młodzi gwiezdni, czyli nie taki Wszechświat odległy

Zapraszamy na herbatkę i pudding

Projekt był realizowany od 01.06.2007 do 31.12.2007. Koordynatorem projektu była p. Mirosława Sławińska, która przez pół roku pracowała z 20-osobową grupą dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie.

Czytaj więcej: Zapraszamy na herbatkę i pudding

Wyżej, dalej, lepiej...

W kwietniu 2007 r. ogłoszono konkurs "Szkoła równych szans - programy rozwojowe szkół w województwie lubelskim", współfinansowany ze środków UE. Publiczne Gimnazjum nr 2 we Włodawie przedstawiając swój projekt "Wyżej, dalej, lepiej" osiągnęło najwyższą punktację - 35 pkt. Nagrodą było pokaźne dofinansowanie w kwocie 100 tysięcy złotych.

Czytaj więcej: Wyżej, dalej, lepiej...

Złapmy Polesie w Sieci

W maju 2006 r. Fundacja Grupy TP zaingurowała program "Rzeczpospolita internetowa", którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych i życiowych młodzieży z obszarów słabszych ekonomicznie. Partnerem programu jest Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).

Czytaj więcej: Złapmy Polesie w Sieci

Hej, żeglujże żeglarzu! ...

Projekt był skierowany do młodzieży szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży gimnazjalnej. Celem projektu była praktyczna nauka pływania, nauka żeglowania, zdobycie karty pływackiej i przygotowanie do zdobycia patentu żeglarskiego, obserwacji zjawisk przyrodniczych, a w szczególności zjawisk meteorologicznych oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Czytaj więcej: Hej, żeglujże żeglarzu!...

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie