Zapraszamy na herbatkę i pudding

Projekt był realizowany od 01.06.2007 do 31.12.2007. Koordynatorem projektu była p. Mirosława Sławińska, która przez pół roku pracowała z 20-osobową grupą dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie.

W ramach projektu odbywały się cykliczne spotkania mające na celu doskonalenie języka angielskiego, wykorzystujące zakupiony program multimedialny do nauki języka i literaturę. Krewni i znajomi uczestników byli odbiorcami poezji angielskiej podczas wieczorów kulturalnych przy tradycyjnej herbatce angielskiej oraz puddingu.

Podczas "Warsztatów nie tylko kulinarnych" przeprowadzone zostały zajęcia fakultatywne z wykorzystaniem metody collage, gry, zabawy i konkursy językowe dla młodzieży młodszej oraz zorganizowano wystawę prac plastycznych. Oj, działo się podczas tych zajęć! Ważono, dozowano, rozsypywano, mieszano, ale upieczono! I to co!? Typowe potrawy kuchni angielskiej, a tych dzieł sztuki kulinarnej próbował sam Pan Janusz Sławiński!

Młodzi mieli też okazję pojechać do Lublina na wycieczkę na Wydział Filologii Angielskiej UMCS, pójść do teatru i Empiku. Podsumowaniem projektu była wydana książeczka kucharska, zawierająca przepisy kulinarne kuchni angielskiej przetestowane przez dzieci i młodzież.

Projekt był finansowany przez Fundację NIDA w ramach Programu ENGLISH TEACHING, który został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Ciekawe informacje:
www.englishteaching.home.pl,
www.nida.ecms.pl.

Odwiedza nas 1636 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie