Start

Publiczne Gimnazjum nr 2 uhonorowane tytułem „Szkoła Dialogu”

Wykonanie portretów włodawskich Żydów, wycieczka ich śladami, wieczór kultury żydowskiej w Dużej Synagodze Muzeum Pojezierza Łęczyńsko–Włodawskiego to tylko niektóre z przedsięwzięć,  jakie Publicznemu Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie zapewniły tytuł „Szkoły Dialogu”, przyznany 8 marca 2016 r. podczas uroczystej Gali w Teatrze Wielkim w Warszawie. Postarali się o to uczniowie kl. II „c”, którzy w marcu ubiegłego roku, jako pierwszoklasiści, postanowili przystąpić do programu edukacyjnego „Szkoła Dialogu” realizowanego przez Fundację Forum Dialogu pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej…

 

Oto jest Kasia! Oto PG 2!

PG 2 we Włodawie z największą liczbą uczestników wojewódzkich eliminacji kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

Dziarskim, zdecydowanym, żołnierskim wręcz krokiem, przemierza korytarz. Burza ciemnych włosów zdyscyplinowana w klasyczną, lecz znów modną, fryzurę. Wielu chłopców wodzi za nią onieśmielonym wzrokiem. Onieśmielonym – bo Kasia poraża swoim intelektem. Najwyższa średnia w szkole, osiągnięcia naukowe i artystyczne... Leonardo da Vinci w spódnicy! Błyskotliwa brunetka! A przecież… grzeczna, taktowna, życzliwie uśmiechnięta, do tego wysportowana. Nikogo nie wydrwi, każdemu pomoże, z każdym znajdzie wspólny język. Ale jednak… Omnibus!

Więcej…

 

"Na własne konto"

W czasie ferii zimowych grupa uczniów z naszej szkoły realizowała program edukacji ekonomicznej "Na Własne Konto". Projekt skierowany jest do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, a jego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Więcej…

 

„Zabić śmiechem” - zbrodnia według Joanny Chmielewskiej

Poza głębokim przekonaniem, że powinnam dostać Nagrodę Nobla
za rozweselanie społeczeństwa, innych ambicji nie mam.
Jak zaczną się śmiać, przestaną się bić!

Joanna Chmielewska

„Zabić śmiechem” – zbrodnia według Joanny Chmielewskiej to hasło XIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego, do którego przystąpiła młodzież z naszego gimnazjum. Organizatorami konkursu są: Biblioteka ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie oraz Miejska Biblioteka Publiczna. 10 lutego br. odbyły się eliminacje szkolne, w których wzięło udział dziewięcioro uczniów. Musieli się zmierzyć z testem sprawdzającym znajomość treści książki Joanny Chmielewskiej „Całe zdanie nieboszczyka” oraz wiedzę na temat życia i twórczości pisarki.

Więcej…

 

„Pamiętnik narkomanki” - świadectwo i przestroga

W piątek, 5 lutego 2016 r., odbyło się w naszym gimnazjum kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które było okazją do podjęcia niezwykle trudnego tematu, jakim jest zjawisko narkomanii. Inspiracją do dyskusji stał się „Pamiętnik narkomanki” Barbary Rosiek – książka, obok której nie sposób przejść obojętnie, gdyż stanowi świadectwo autentycznych doświadczeń autorki. Jak pisze Wydawca: Pamiętnik jest zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, później kobiety, która przeszła przez piekło uzależnienia i której, jako jednej z nielicznych, udało się zwyciężyć nałóg. Jest lekturą przejmującą, niejednokrotnie bardzo drastyczną, ale wobec zagrożeń, jakie niesie narkomania – konieczną. Jest świadectwem i przestrogą, które kierujemy do wszystkich: młodzieży, rodziców, wychowawców.

Więcej…

 
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości