Start

Ognie bengalskie, płonąca rakieta i Jowisz

„Wieczór z gwiazdami” – pod takim hasłem w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie odbyły się 10 kwietnia br. warsztaty astronomiczno-fizyczno-chemiczne, na które młodzi entuzjaści nauk ścisłych zaprosili swoich młodszych kolegów ze szkół podstawowych.

Więcej…

 

Dzień Patrona

8 kwietnia 2015 r. po raz piąty w swojej historii społeczność Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie obchodziła Dzień Patrona.

Wbrew pozorom wybór rodu Zamoyskich nie był sprawą przypadkową ani wyrazem swoistej ekstrawagancji. Kiedy w l. 2008-2009 rozpoczęto działania na rzecz nadania imienia szkole, rozpoczęły się szeroko zakrojone konsultacje, które objęły wszystkie podmioty społeczności szkolnej: rodziców, uczniów i pedagogów. Spośród wielu kandydatur drogą głosowania wybrano Zamoyskich. Niewątpliwie na taką decyzję złożyło się wiele czynników. Chciano w ten sposób uhonorować polską rodzinę zasłużoną na polu kultury, oświaty, polityki, gospodarki i wojskowości.

Więcej…

 

Wycieczka do Nałęczowa i Kazimierza

1 kwietnia 2015 r. grupa uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie wyruszyła na wycieczkę do Nałęczowa i Kazimierza, miasteczek będących turystycznymi perłami Lubelszczyzny.

Więcej…

 

Rozstrzygnięcie konkursu historycznego "Na wspólnej ziemi"

19 marca 2015 r. w szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu historycznego "Na wspólnej ziemi".

Konkurs skierowany był do uczniów naszej szkoły. Zgłosiło się 16 uczestników. Organizatorami konkursu byli: Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie, Dariusz Semeniuk; nauczyciele: Anna Bajuk- Piotrowska, Dorota Bajuk, Niemiecka Fundacja Bildungswerk z Kassel.

Więcej…

 

Laureaci Konkursów Przedmiotowych

Znamy już wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W gronie laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

Więcej…

 
28 Lipca 2015
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Innocenty, Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson,
Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 157 dni.
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości