Start

Włodawa wczoraj, dziś i jutro

O tym, że wiedza o przeszłości może służyć przyszłości, przekonują się na własnej skórze uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie.

Od marca br. trwają w tej placówce oświatowej warsztaty w ramach programu Szkoła Dialogu prowadzone przez fundację Forum Dialogu z Warszawy.

Więcej…

 

Dzień Otwartych Drzwi

W dniu 24.04.2015r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie  zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom.

Więcej…

 

Wyprawy w rosyjskim duchu

W dniu 27 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Powiatowym Konkursie Recytacji Poezji i Prozy Obcojęzycznej w Biłgoraju. Wiersze M. Cwietajewej i M. Lermontowa pięknie recytowali Magdalena Pietkiewicz i Wiktor Przygocki – oboje z klasy III B.

Więcej…

 

Ognie bengalskie, płonąca rakieta i Jowisz

„Wieczór z gwiazdami” – pod takim hasłem w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie odbyły się 10 kwietnia br. warsztaty astronomiczno-fizyczno-chemiczne, na które młodzi entuzjaści nauk ścisłych zaprosili swoich młodszych kolegów ze szkół podstawowych.

Więcej…

 

Dzień Patrona

8 kwietnia 2015 r. po raz piąty w swojej historii społeczność Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie obchodziła Dzień Patrona.

Wbrew pozorom wybór rodu Zamoyskich nie był sprawą przypadkową ani wyrazem swoistej ekstrawagancji. Kiedy w l. 2008-2009 rozpoczęto działania na rzecz nadania imienia szkole, rozpoczęły się szeroko zakrojone konsultacje, które objęły wszystkie podmioty społeczności szkolnej: rodziców, uczniów i pedagogów. Spośród wielu kandydatur drogą głosowania wybrano Zamoyskich. Niewątpliwie na taką decyzję złożyło się wiele czynników. Chciano w ten sposób uhonorować polską rodzinę zasłużoną na polu kultury, oświaty, polityki, gospodarki i wojskowości.

Więcej…

 
4 Września 2015
Piątek
Imieniny obchodzą:
Agatonik, Ida, Lilianna,
Rościgniew, Rozalia, Róża
Do końca roku zostało 119 dni.
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości