Start

Zaproszenie na kolonie

KORSYKA – to najpiękniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym, zadziwia nadzwyczajnym bogactwem krajobrazów - wszechobecnymi górami, malowniczymi zatokami, złocistymi plażami, wyjątkową florą i fauną. Brak przemysłu, kryształowo czysta woda i powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na letni wypoczynek.

Więcej…

 

Zoom Natury

25 listopada 2015 r. odbyła się wycieczka do Nałęczowa i Janowa Lubelskiego, zorganizowana przez panią Beatę Rudziewicz. W bogatej w atrakcje ekspedycji uczestniczyli uczniowie klas 1-3 Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie.

Więcej…

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych już za nami...

Niedawno pożegnaliśmy październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Początkowo obejmowało tylko jeden dzień, natomiast od 2008 r. biblioteki szkolne promują swoją działalność przez cały miesiąc.

Więcej…

 

STOP dopalaczom

Wychodząc naprzeciw problemom rosnącej wśród nastolatków popularności dopalaczy, uczniowie naszego gimnazjum w dniach 15-22 października, uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez trenerów z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.

Więcej…

 

Spotkanie z Grażyną Lutosławską

Czy pisarzowi do tworzenia potrzebny jest gabinet albo przynajmniej specjalne biurko? Skąd czerpie pomysły do swojej twórczości? W jakim celu pisze? Odpowiedzi na te oraz inne pytania mogli poznać uczniowie kl. Ib, Ic oraz Id, którzy w środę, 30 września br., pod opieką p. Marty Wiatrowskiej udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie na spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży, słuchowisk radiowych, piosenek oraz scenariuszy teatralnych – Grażyną Lutosławską.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości