Start

W świecie groteski…

W miniony piątek, 29 kwietnia br., odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem postanowiliśmy popatrzeć na rzeczywistość przez pryzmat opowiadań oraz rysunków Sławomira Mrożka – wybitnego dramatopisarza, prozaika, satyryka i rysownika, który w interesujący sposób demaskuje absurdy świata, komentuje otaczającą rzeczywistość, akcentuje istotne zjawiska, na które na co dzień nie zwracamy uwagi.

Więcej…

 

Wymień się książką, czyli bookcrossing w bibliotece szkolnej

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony w 1995 r. przez UNESCO.  Z tej okazji w bibliotece szkolnej zainicjowano akcję bookcrossingu. Wszystkich entuzjastów literatury zachęcamy do udziału w akcji i dzielenia się z innymi ciekawymi książkami. Na specjalnym regale znajdującym się w bibliotece można zostawić przyniesioną przez siebie książkę, a w zamian wziąć inną.

Więcej…

 

Marcelina wyróżniona w XIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym

22 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbył się etap finałowy XIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży „Zabić śmiechem – zbrodnia według Joanny Chmielewskiej”, do którego przystąpiło 38 uczniów z 10 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu włodawskiego, wyłonionych spośród 150 uczestników eliminacji szkolnych. Finaliści rywalizowali o tytuł laureata, odpowiadając na pytania sprawdzające stopień znajomości dwóch powieści Joanny Chmielewskiej: „Lesio” oraz „Wszystko czerwone”. Nasze gimnazjum reprezentowali: Marcelina Stelmasiewicz (Ic), Julia Markiewicz i Wiktoria Gaj (Id) oraz Maciej Torbicz (IIb).

Więcej…

 

„Wybazgroliły” sobie finał w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym

Julia Kloc oraz Julia Markiewicz – pierwszoklasistki Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie, od wczesnego dzieciństwa zakochane w książkach, postanowiły doświadczyć obcowania z literaturą nie tylko w roli czytelnika, ale także twórcy. Taką możliwość otworzył przed gimnazjalistkami Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny BAZGROŁ, którego tegoroczną – siódmą – edycję honorowym patronatem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Więcej…

 

Dzień Patrona w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich

W piątek 8 kwietnia br., w dniu 173. rocznicy ślubu Augusta Zamoyskiego z Elfrydą z Tyzenhauzów Publiczne Gimnazjum nr 2 już po raz szósty obchodziło Dzień Patrona,  którym na mocy uchwały Rady Gminy z dn. 18 czerwca 2009 r. został ród Zamoyskich.

Dyrektor placówki, p. Dariusz Semeniuk, do wspólnego świętowania zaprosił wielu gości, w gronie których znaleźli się: Wicestarosta Włodawski Adam Panasiuk, Wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki, Sekretarz Gminy Włodawa Andrzej Kratiuk, Burmistrz Miasta Włodawa Wiesław Muszyński, dyrektorzy szkół miasta i gminy Włodawa, radni miejscy, gminni i powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji kultury, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkół podstawowych.

Więcej…

 
30 Września 2016
Piątek
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz,
Imisław, Leopard, Sofia,
Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia
Do końca roku zostało 93 dni.
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości