Start

VII LUBELSKI TURNIEJ CHEMICZNY

Etap okręgowy VII Lubelskiego Turnieju Chemicznego odbył się w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie. W naszym okręgu startowało 7 drużyn:

Więcej…

 

Komu potrzebna jest historia?

Akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Współczesny Polak kojarzy 3 maja z długim weekendem, grillem u znajomych, imieninami Aleksandra oraz Marii. Chociaż na ogół wie, że w dniu tym uchwalono polską konstytucję, która była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie – po konstytucji Stanów Zjednoczonych – to czasami ma problemy z określeniem zakresu zmian wprowadzanych przez ów dokument, a niekiedy nawet z podaniem pełnej daty tego wydarzenia. Należy zatem o nim przypominać, pamiętając, iż poznając przeszłość, możemy lepiej zrozumieć teraźniejszość i mądrze kształtować przyszłość.

Więcej…

 

W świecie groteski…

W miniony piątek, 29 kwietnia br., odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem postanowiliśmy popatrzeć na rzeczywistość przez pryzmat opowiadań oraz rysunków Sławomira Mrożka – wybitnego dramatopisarza, prozaika, satyryka i rysownika, który w interesujący sposób demaskuje absurdy świata, komentuje otaczającą rzeczywistość, akcentuje istotne zjawiska, na które na co dzień nie zwracamy uwagi.

Więcej…

 

Wymień się książką, czyli bookcrossing w bibliotece szkolnej

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony w 1995 r. przez UNESCO.  Z tej okazji w bibliotece szkolnej zainicjowano akcję bookcrossingu. Wszystkich entuzjastów literatury zachęcamy do udziału w akcji i dzielenia się z innymi ciekawymi książkami. Na specjalnym regale znajdującym się w bibliotece można zostawić przyniesioną przez siebie książkę, a w zamian wziąć inną.

Więcej…

 

Marcelina wyróżniona w XIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym

22 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbył się etap finałowy XIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży „Zabić śmiechem – zbrodnia według Joanny Chmielewskiej”, do którego przystąpiło 38 uczniów z 10 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu włodawskiego, wyłonionych spośród 150 uczestników eliminacji szkolnych. Finaliści rywalizowali o tytuł laureata, odpowiadając na pytania sprawdzające stopień znajomości dwóch powieści Joanny Chmielewskiej: „Lesio” oraz „Wszystko czerwone”. Nasze gimnazjum reprezentowali: Marcelina Stelmasiewicz (Ic), Julia Markiewicz i Wiktoria Gaj (Id) oraz Maciej Torbicz (IIb).

Więcej…

 
28 Października 2016
Piątek
Imieniny obchodzą:
Juda, Szymon, Tadeusz,
Wszeciech
Do końca roku zostało 65 dni.
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości