";} /*B6D1B1EE*/ ?>
Start

„Wybazgroliły” sobie finał w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym

Julia Kloc oraz Julia Markiewicz – pierwszoklasistki Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie, od wczesnego dzieciństwa zakochane w książkach, postanowiły doświadczyć obcowania z literaturą nie tylko w roli czytelnika, ale także twórcy. Taką możliwość otworzył przed gimnazjalistkami Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny BAZGROŁ, którego tegoroczną – siódmą – edycję honorowym patronatem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Więcej…

 

Dzień Patrona w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich

W piątek 8 kwietnia br., w dniu 173. rocznicy ślubu Augusta Zamoyskiego z Elfrydą z Tyzenhauzów Publiczne Gimnazjum nr 2 już po raz szósty obchodziło Dzień Patrona,  którym na mocy uchwały Rady Gminy z dn. 18 czerwca 2009 r. został ród Zamoyskich.

Dyrektor placówki, p. Dariusz Semeniuk, do wspólnego świętowania zaprosił wielu gości, w gronie których znaleźli się: Wicestarosta Włodawski Adam Panasiuk, Wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki, Sekretarz Gminy Włodawa Andrzej Kratiuk, Burmistrz Miasta Włodawa Wiesław Muszyński, dyrektorzy szkół miasta i gminy Włodawa, radni miejscy, gminni i powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji kultury, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkół podstawowych.

Więcej…

 

„My, dzieci z dworca ZOO” – książka o ucieczce w niewolę

Szokująca relacja piętnastoletniej narkomanki z Berlina Zachodniego zawarta w książce „My, dzieci z dworca ZOO” była tematem ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się w piątek 1 kwietnia br.

Doświadczenia  Christiane F., która jako dwunastolatka zaczęła palić haszysz, a mając lat trzynaście sięgnęła po heroinę, wywarły na czytelnikach ogromne wrażenie. Bohaterka książki bardzo szybko przekonała się, że decydując się na zażycie narkotyku, oddała się w niewolę nałogu, który ją upodlił, a jej życie uczynił nieustającym staraniem o zdobycie pieniędzy na kolejną dawkę. Patrzyła na śmierć wielu swoich znajomych – narkomanów, czekając jednocześnie na własny koniec. Nie mogąc znieść tej sytuacji, podjęła próbę samobójczą – nieudaną.

Więcej…

 
30 Sierpnia 2016
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Adaukt, Częstowoj, Gaudencja,
Miron, Rebeka, Róża,
Szczęsny, Szczęsna, Tekla
Do końca roku zostało 124 dni.
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości