Start

„My, dzieci z dworca ZOO” – książka o ucieczce w niewolę

Szokująca relacja piętnastoletniej narkomanki z Berlina Zachodniego zawarta w książce „My, dzieci z dworca ZOO” była tematem ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się w piątek 1 kwietnia br.

Doświadczenia  Christiane F., która jako dwunastolatka zaczęła palić haszysz, a mając lat trzynaście sięgnęła po heroinę, wywarły na czytelnikach ogromne wrażenie. Bohaterka książki bardzo szybko przekonała się, że decydując się na zażycie narkotyku, oddała się w niewolę nałogu, który ją upodlił, a jej życie uczynił nieustającym staraniem o zdobycie pieniędzy na kolejną dawkę. Patrzyła na śmierć wielu swoich znajomych – narkomanów, czekając jednocześnie na własny koniec. Nie mogąc znieść tej sytuacji, podjęła próbę samobójczą – nieudaną.

Więcej…

 

Laureaci XI Powiatowej Olimpiady Genealogiczno-Heraldycznej

16 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie odbyło się uroczyste podsumowanie XI Powiatowej Olimpiady Genealogiczno - Heraldycznej, w której   z sukcesami uczestniczyło liczne grono uczniów naszego gimnazjum.

Więcej…

 

Konkurs języka angielskiego

An English competition has been organised recently in our school. There were 16 participants from local primary schools. All of the pupils did well. However, there may be only one winner. The winner of the competition is Marika Kucharuk.
Ostatnio w naszej szkole zorganizowany został konkurs języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Wzięło w ni, udział 16 uczniów, którzy świetnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi.

Więcej…

 

Kolejny sukces gimnazjalistów

12 marca 2016 roku w Piasecznie odbył się etap regionalny V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych.W konkursie brały udział drużyny z województwa mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowało 11 osób wchodzących w skład sześciu drużyn ( MaWi, Turbo Siklawa, Senti ,Water Wolves, KarJar, Gypsy Scanners).

Więcej…

 

Co ludzie powiedzieli?

W celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie uczniowie klas: I „b” oraz  I „d” w pierwszym tygodniu po feriach wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, w której w dniach 29 lutego – 5 marca prezentowana była lokalna historyczna wystawa multimedialna. Jest ona owocem pracy członków Stowarzyszenia Praktyków Kultury, którzy w minione wakacje, w ramach projektu Przygraniczni w Działaniu, udali się do Krynek, Michałowa i Dołhobyczowa, aby odkrywać jakże interesującą wielokulturowość miejscowości usytuowanych przy wschodniej granicy Polski.

Więcej…

 
29 Czerwca 2016
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita, Dalebor,
Paweł, Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości