Zaloguj się
Losowy cytat
"Kiedy ma się już to, czego się pragnęło, to okazuje się, że nie jest to wcale to, czego się pragnęło."
Gertruda Stein
Start Biblioteka szkolna

Matematyczne Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięte!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu "Matematyka innego wymiaru", którego celem jest nie tylko podnoszenie poziomu i jakości nauczania matematyki w Polsce ale również wskazanie najzdolniejszych uczniów w powiatach, województwach i kraju.

18 kwietnia 2013 r. w prawie 700 szkołach na terenie Polski do rywalizacji o tytuł Matematycznego Mistrza Polski przystąpiło ponad 22 tysiące uczniów, w tym jedenastu uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie.

Wśród uczniów ubiegających się o tytuł Matematycznego Mistrza znalazło się siedmiu uczniów z klas pierwszych (Natalia Mykitiuk, Maciej Danielczuk, Łukasz Ignatiuk, Magdalena Pietkiewicz, Karol Baj, Magda Stefaniuk i Kamil Bajko) oraz czterech trzecioklasistów (Kamil Mykitiuk, Michał Skwarek, Joanna Marciocha i Maciej Stefaniuk).
Punkty, jakie zdobył Kamil Mykitiuk, pozwoliły mu zająć 1 miejsce w powiecie, 6 w województwie i 51 w kraju. Dobre wyniki osiągnęli też pierwszoklasiści - Natalia Mykitiuk i Maciej Danielczuk. Zdobyte punkty zapewniły im 1 miejsce w powiecie, 6 w województwie i 195 w kraju.

Wszystkim uczestnikom mistrzostw gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwiązywaniu matematycznych zagadek.

Nad realizacją projektu w szkole czuwała p. Aneta Struk - Grzelak, nauczycielka matematyki.

 
18 Września 2014
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Dobrowit, Irena, Irma, Józef,
Ryszarda, Stefania, Tytus,
Zachariasz
Do końca roku zostało 105 dni.
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości