Matematyczne Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięte!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu "Matematyka innego wymiaru", którego celem jest nie tylko podnoszenie poziomu i jakości nauczania matematyki w Polsce ale również wskazanie najzdolniejszych uczniów w powiatach, województwach i kraju.

18 kwietnia 2013 r. w prawie 700 szkołach na terenie Polski do rywalizacji o tytuł Matematycznego Mistrza Polski przystąpiło ponad 22 tysiące uczniów, w tym jedenastu uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie.

Wśród uczniów ubiegających się o tytuł Matematycznego Mistrza znalazło się siedmiu uczniów z klas pierwszych (Natalia Mykitiuk, Maciej Danielczuk, Łukasz Ignatiuk, Magdalena Pietkiewicz, Karol Baj, Magda Stefaniuk i Kamil Bajko) oraz czterech trzecioklasistów (Kamil Mykitiuk, Michał Skwarek, Joanna Marciocha i Maciej Stefaniuk).
Punkty, jakie zdobył Kamil Mykitiuk, pozwoliły mu zająć 1 miejsce w powiecie, 6 w województwie i 51 w kraju. Dobre wyniki osiągnęli też pierwszoklasiści - Natalia Mykitiuk i Maciej Danielczuk. Zdobyte punkty zapewniły im 1 miejsce w powiecie, 6 w województwie i 195 w kraju.

Wszystkim uczestnikom mistrzostw gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwiązywaniu matematycznych zagadek.

Nad realizacją projektu w szkole czuwała p. Aneta Struk - Grzelak, nauczycielka matematyki.

Odwiedza nas 697 gości oraz 0 użytkowników.

© 2004-2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich
we Włodawie